Get Adobe Flash player

Dainų ir šokių ansamblis „Pynimėlis"

Dainų ir šokių ansamblis „Pynimėlis

 

Dainų ir šokių ansamblis "Pynimėlis" įkurtas 1986 metais. Vadovai Rita ir Ričardas Bakanauskai.

            Tai jungtinis liaudies meno mėgėjų - dainininkų, muzikantų ir šokėjų – kolektyvas. Koncertinį repertuarą sudaro autentiškos ir stilizuotos folklorinės lietuvių liaudies dainos, muzika, šokiai, specialiai „Pynimėliui“ aranžuoti ar sukurti profesionalių kompozitorių, choreografų kūriniai, inscenizuotos apeigos, teatralizuoti montažai. Visi šokiai yra atliekami akomponuojant chorui ir orkestrui.

„Pynimėlio“ dalyviai - tai entuziastai, mylintys ir puoselėjantys tautinį meną, aktyvia veikla propaguojantys lietuviškas dainas, šokius, instrumentinę muziką, parodantys lietuvių tautinių kostiumų grožį ir savitumą, liaudies tradicijas ir papročius.  

Ansamblis daug koncertuoja Panevėžyje, Lietuvoje ir įvairiose užsienio šalyse. Pirma tolima kelionė įvyko 1988 m. Per du dešimtmečius aplankėme daugiau nei 117 festivalių, 29 pasaulio šalyse. Pabuvojome tolimiausiuose kraštuose – Tunise, Maltoje, Australijoje, Kanadoje, Tailande, Kipre, Kinijoje.... "Pynimėlis" daugkartinis įvairių konkursų prizininkas, nugalėtojas, tarptautinių konkursų laureatas.

Nuo 1990 metų dalyvavome visose Lietuvos dainų švenčių Ansamblių vakaruose.

Sukurtos autorinės teatralizuotos koncertinės programos „Užgavėnės“ ir „Sekminės“. Už šias programas „Pynimėliui“ paskirtos 1999 metų ir 2006 metų geriausio Lietuvos dainų ir šokių ansamblio nominacijos - „AUKSO PAUKŠTĖS“.

2016-11-17 Tautinių šokių festivalis „Draugai draugams“ Lietuvos vaikų ir jaunimo centre Vilniuje.